עוצמתו של החיזוק

מתוך ספרה של איריס שביט שערי למידה

עוצמתו של החיזוק: חוק התוצאות – אימון בלמידה יעיל כאשר גורם לסיפוק של היחיד. חוק התוצאות קובע: אם התגובה תוליד ספוק תענוג או הצלחה הרי שתהייה נטייה לחזור אליה. מנגד, אם התגובה תוליד כשלון ואי סיפוק תהא נטייה לוותר על חזרת התגובה, זהו העיקרון של שכר ועונש. בניסוי שנערך על ידי א. הרלוק (בתוך מלר שם) חולקה כיתת תלמידים לארבע קבוצות, שלוש קבוצות למדו בחדר אחד והקבוצה הרביעית למדה בחדר סמוך. הנסיינית נתנה לילדים מטלות וכיוונה את התוצאות באופן הבא: קבוצה ראשונה מצליחה תמיד, השנייה נכשלה תמיד, השלישית ללא משוב – אך הייתה נוכחת למשוב שניתן לקבוצות האחרות. והקבוצה הרביעית לא קיבלה כל הערכה ולא ידעה על התוצאות של יתר הקבוצות.

התוצאות היו כדלקמן: הקבוצה הראשונה שתפסה הצלחה כשכר והקבוצה השנייה שתפסה כשלון כעונש עלו בהישגיהן ב40 אחוז. הקבוצה השלישית שנעדרה כל התייחסות  עלתה רק ב-20 אחוז הקבוצה הרביעית שלא ידעה דבר ולא זכתה למשוב ירדה בהישגיה באופן תמידי. 

ממחקר זה ניתן ללמוד כי שכר ועונש משפיעים לטובה במידה שווה בטווח הקצר אומנם במשך הטווח הארוך החיזוק החיובי הוא היעיל. השימוש בחיזוקים קשור לתיאוריית ההתנהגות. סקינר, אבי התיאוריה (טיאנו 1997), מסביר למידה באמצעים שנוצרים בין גירוי לתגובה – אלה נבנים באמצעות תבניות וחיזוקים. 

הכרת תהליכים מוטיביציוניים של הלומד

איריס שביט כותבת כי היכולת שלנו לאבחן את מניע פעולת היחיד, תסייע במיקומו בציר המוטיבציה הפנימית או החיצונית. כמו כן נוכל לקבל את העובדה שבשלבי הלמידה הראשונים של התלמיד יצויד בתשומות רגשיות שיובילו לתחושת נועם בלמידה ובאופן הדרגתי יגרמו לחדוות הנאה ובעיקר זיכרון של חוויה חיובית.

השלבים בסולם הצרכים יכולים להוות אמצעי מבחינת יחס היחיד לעצמו כפרט וללמידה ככלל. 

ברמה המעשית ניתן לקיים זאת  באמצעות ביצוע רפלקציה(משוב) שתתבצע על ידי הלומד ותשקף את הרגשתו ויחסו לתהליך הלמידה.

השאלון מעלה  תחושות ורגשות באשר לדימויו העצמי ובעיקר מאיר חלקים בהם התלמיד חווה הצלחות. מסיבה זו השאלון יכלול תחומי עניין  שונים ולא רק למידה.

הספר שערי למידה נכתב במסגרת עבודת דוקטור, איריס שביט כתבה אותו והוציאה אותו לאור.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *